HANDMADE LATGOLA stāsts

Ideja. Iedvesma. Izveide.

"HANDMADE Latgola" izveidota 1936.gadā celtā šķūņa ēkā, kas 2019.gadā tika pilnībā pārbūvēta, saglabājot piecu paaudžu mantojumu, sirsnību un spēku. Šī ir privāta ģimenes lolota vieta un vienlaicīgi 25 Latgales amatnieku un mazo ražotāju sadarbības piemērs.

Ideja par šādu vietu gaisā virmoja jau kopš 2015.gada, kad Latgales amatnieki, mazie ražotāji, mājražotāji, tiekoties tirdziņos, izstādēs un festivālos ik pa laikam aizdomājās, KĀ Latgales mūsdienu amatniecībai piemītošo gaumīgo radošumu, sirsnīgo dizainu un augsto roku darba kvalitāti rādīt un nodot plašākam vērtību cienītāju lokam. Darbojoties katram atsevišķi, daļa vērtīgo resursu (sevišķi laiks un enerģija) tiek patērēti neefektīvi. Bija skaidrs, ka jāmeklē jauni sadarbības un  kopdarbības veidi, kā pasaulei ļaut par sevi uzzināt. 

HANDMADE LATGOLA ir stāsts par tradīciju saglabāšanu un jaunu vērtību radīšanu, par vēlmi dzīvot, darboties un labi justies Latgalē. Mēs esam lepni par mūsdienu Latgales amatniecību un vēlamies to rādīt Latvijai un pasaulei. Vēlamies palīdzēt lauzt izplatītu stereotipu par "depresīvu Latgali, kur nekas nenotiek"! Šis ir stāsts par kopdarbību, kuras vadību kopš 2017.gada Līvānos uzņēmās Marika Rudzīte-Griķe - viņa saprata un sajuta, ka šādai Īpašo Mājlietu un Sajūtu Mājvietai BŪS JĒGA! Ieguldot ievērojamu privāto finansējumu, piesaistot Eiropas līdzfinansējumu, ar vairāk kā desmit aizdevēju un pašvaldības atbalstu 2019.gada 1.decembrī HANDMADE LATGOLA vēra savas durvis, piedāvājot "3 in 1" (trīs vienā) - apskates vietu, pasākumu vietu un ekskluzīvu naktsmītni. Gaidām Jūs ciemos!  


Tas viss nebūtu bijis iespējams bez LEADER programmas finansiāla atbalsta:

"Mūsdienu amatniecības tūrisma piedāvājuma "HANDMADE Latgola" izveide" (2019., projekta nr.17-03-AL21-A019.2104-000011)

"Pasākumi HANDMADE LATGOLA pakalpojumu kvalitātes un atpazīstamības palielināšanai" (2021., projekta Nr.21-03-AL21-A019.2106-000003)